Havuç Zayıflatır mı? Havuç Suyunun Faydaları Nelerdir?

Zengin bir A vitamini deposu ve antioksidan bakımından da zengin bir besin olan havucun ve havuç suyunun faydaları sıklıkla araştırılıyor. Birçok kişi havucun zayıflatıp zayıflamadığını, havuç suyunun faydaları nelerdir merak ediyor.

Çiğ olarak tek başına veya salatalarda tüketebileceğiniz havuç, aynı zamanda düşük kalorili bir sebze olduğu için suyunu sıkarak kilo vermenize yardımcı olabilir..

Tam da mevsimi olan havucun göz sağlığına faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun yanı sıra içerdiği A, K, C, B6 vitaminleri ile birlikte tam bir vitamin deposu gıdadır. Bir kök sebze olan havucun içindeki birçok vitamin sayesinde faydaları saymakla bitmiyor. Faydaları sebebi ile uzmanlar bebeklere de havuç suyu verilebileceğini söylüyor.

Vitamin zenginliğinin yanısıra havuç suyu kilo vermenize de yardımcı olabilir. Yapılan araştırmalarda lif oranı yüksek sebzelerden biri olduğu belirlenen havucun sindirim sistemini düzenleyici ve kabızlığı yok edici olduğunu ortaya koydu. Fazla kilolarında kurtulmak ve sağlıklı kilo vermek isteyenler için evde çok kolay yapacakları havuç suyuyla enerjinizi yükselterek hızlıca zayıflayabilirsiniz. İşte havuç suyu tarifi

Havuç kaç kalori?

  • 1 adet büyük boy havuç yaklaşık 41 kalori
  • 1 adet orta boy havuç yaklaşık 16 kalori
  • 1 adet küçük boy havuç yaklaşık 10 kalori
  • 1 bardak havuç suyununda günlük almanız gereken A vitamininin yüzde 408’i bulunur.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir